Darczyńcy

LKS SKALNIK Kamionka Wielka otrzymuje co roku wsparcie finansowe z budżetu Gminy Kamionka Wielka, na nastĂŞpujÂące zadania:

1. Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dzieci i młodzieży w ramach klubów sportowych.

2. Prowadzenie i szkolenie drużyn piłki nożnej dorosłych w ramach klubów sportowych.

[2014-06-22]

Skalnik Kamionka Wielka 3 - 0 Sandecja II Nowy Sącz

Bramki: Bajdel 28', Zieliński 39', Kołodziej 41'

Skalnik: Olchawa, Kłębczyk, Kulpa (46' Chełmecki), Skrzypiec, Nowak G., Nowak S., Kołodziej (46' Chochla), Bajdel, Zieliński, Hasior (46' Homoncik), Żarnowski

Sandecja II: Kociołek, Ciężobkam, Maślanka K., Dyląg, Garwol, Kozak, Nowakowski (77' – Szczęsny), Maślanka H. (86' Zawiślan), Nowak P., Bukowy (73' Kołdras), Janczarzyk

Ostatnie spotkanie sezonu 2013/14 między Skalnikiem i Sandecją II, przyniosło wiele ciekawych sytuacji podbramkowych. Zawodnicy obydwu drużyn przystąpili do meczu na luzie i rozkręcali się powoli. Najlepszą sytuacje na otworzenie wyniku spotkania miał Jan Zieliński, który w 25 minucie w dobrej sytuacji strzelił obok słupka. Co nie udało się Zielińskiem, 3 minuty później udało się Adamowi Bajdlowi. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do niego przed bramką Sandecji. Bajdel spokojnie przyjął piłkę i wpakował ją do siatki z 7 metra – nie atakowany przez obrońców rywali.

Około 10 minut później było już 2:0. Po strzale Bajdla z  przed pola karnego, piłka została wybita przez bramkarza gości pod nogi nadbiegającego Zielińskiego, który nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki. Chwilę później, strzelec poprzedniej bramki miał okazję podwyższyć wynik, jednak w sytuacji 'sam na sam' strzelił obok bramki. Natarcie Skalnika trwało nadal, które w kolejnej akcji przyniosło kolejną bramkę. Po strzale Zielińskiego, piłka odbiła się od słupka i poleciała pod nogi Nikodema Kołodzieja, którego skuteczna dobitka ustaliła ostatecznie wynik spotkania.

W drugiej połowie, mimo że nie przyniosła ona żadnych bramek, obydwie drużyny prezentowały ciekawy ofensywny futbol. Swoje okazje mieli Sebastian Nowak, Marek Chochla ze Skalnika, a po stronie Sandecji II, Hubert Maślanka i Piotr Nowak. Po strzale Maślanki pod koniec spotkania, piłka trafiła w słupek. Była to najlepsza sytuacji na zdobycie honorowego gola dla gości.